Kraskov

Kovářské výrobky

Pan Navrátil provozuje svoji živnost již od roku 1994 v obci Kraskov, kde má i svoji kovárnu. Nezabývá se pouze výrobou podkov, kováním koní a opravami různého ručního nářadí, ale především výrobou kovaných uměleckých předmětů, jako jsou např. svícny, mříže do oken, ploty, kované brány či příslušenství ke krbu. V současné době se také věnuje výrobě historických zbraní, které jsou dodávány do zámků a hradů. Pan Navrátil se účastní nejrůznějších tradičních akcí regionu i mimo něj. Vzhledem k tomu, že má i pojízdnou kovářskou výheň, může přímo na těchto akcích kovat nejrůznější předměty a ukazovat všem zájemcům, co obnáší práce kováře.

Kontakt

Aleš Navrátil
776 146 302

Brambory a minimlékárna

Pan Josef Navrátil hospodaří na cca 40 hektarech zemědělské půdy v okolí obce Kraskov. Na svých pozemcích pěstuje brambory a obilí. Jedná se převážně o brambory odrůdové salátového varného typu. Pytlované a přebrané brambory si mohou zájemci zakoupit přímo na malé rodinné farmě v Kraskově. Jsou prodávány od 15. července až do vyprodání zásob, otevřeno je každý den od 7 do 20 hodin. Pan Navrátil je také tradičním prodejcem na Babím létě v Železných horách v Autokempingu Konopáč.
Dále nabízí domácí mléčné výrobky z kravského mléka, které si můžete zakoupit v nové rodinné minimlékárně. Výrábí poloměkký sýr přírodní, ochucený či nakládaný. Dále pak polotvrdý sýr vhodný na smažák, po telefonické domluvě lze zakoupit tvaroh přírodní či s lískooříškovou příchutí.

Kontakt

Josef Navrátil
603 990 477, 602 278 838
Copyright © 2020 Jaroslav Kutilek. Powered by YOOtheme

Zdroj: Propagační materiál MAS Železnohorský region 
Pavel Vítek, Josefa Ressla 2279, Pardubice