Minimlékárna Kraskov

Farma a kovářství Navrátil nově nabízí domácí mléčné výrobky z kravského mléka, které si můžete zakoupit v nové rodinné minimlékárně. Výrábí poloměkký sýr přírodní, ochucený či nakládaný. Dále pak polotvrdý sýr vhodný na smažák, po telefonické domluvě lze zakoupit tvaroh přírodní či s lískooříškovou příchutí.

Více info na na tomto letáku ve formátu pdf

Palírna a pivovar Žlebské Chvalovice - Úvod

5. srpen 2020

Web Pivovaru a palírny ve Žlebských Chvalovicích
 • Zahájení odběru raných hrušek

  V neděli 26.7.2020 od 10:00 zahajujeme odběr raných hrušek (muškatelek) na pěstitelské pálení. Odběr ostatního ovoce bude oznámen později, až bude v našem regionu dozrávat. Odběr hrušek bude možný každý den 10:00 - 18:00 - platí do odvolání. Letošní rok nachystal velkou úrodu, tak by byla škoda ji nechat pod stromem.

  V minulém roce jsme zaznamenali nadměrný počet pěstitelů, kteří v červenci/srpnu/září přivezli nevhodné ovoce. Zde je pár tipů:

  • Ovoce na pálení se netrhá. Vhodné je strom lehce proklepnout a posbírat pouze zralé ovoce.
  • Shnilé a plesnivé kusy ovoce musí vždy pryč.
  • Nejlépe je umístit ovoce do přepravních obalů (přepravka, pytel) těsně před transportem.
  • Ovoce v sudech částečně zkvašené nebo kvasy nebereme. My si kvas připravujeme sami s pomocí kvalitních kvasnic.

  Již přes 25 let se snažíme vyrábět kvalitní destilát z Vašeho ovoce. Bez kvalitního ovoce to prostě nejde.

  Těšíme se na Vás v této nové sezóně 2020/2021. Pálence zdar.

 • Pivovarské akce v roce 2020

  Aktualizovali jsme kalendář akcí na rok 2020

  Tradiční GulášFEST jsme nuceni přesunout na září kvůli opatřením proti šíření onemocnění COVID-19. Ostatní plánované akce chceme realizovat v původních termínech, pokud to situace dovolí. Aktuální program je ke stažení zde.

  Tématické víkendy

  Jako náhradu za zrušené/přesunuté akce plánujeme každou sobotu víkendové grilování. Vzhledem k platným opatřením v souvislosti s onemocněním COVID-19 bude provoz areálu příslušně upraven a konkrétní informace se včas dozvíte - sledujte sekci Aktuální akce a náš facebook.

 • Prodej točeného a lahvového piva

  Pivovarský stánek v provozu

  Pivovarský stánek je v provozu a tím i prodej točeného piva. Přítomnost osob v areálu se bude řídit platnými omezeními dle nařízení vlády.

  Prodej lahvového piva stále pokračuje 

  Máme k dispozici tato piva:

  • Světlý ležák 12°
  • Pšenice 11°
  • Jantarový speciál 13°
  • Nakouřená IPA "Smoked IRON"
  • APA s výraznou hořkostí díky chmelům Magnum, Citra a El Dorado

  Pivo je dostupné v PET lahvích o objemu 1l. Nově jsme připravili i novou edici piva v klasických skleněných lahvích 0,5l. Pivo ve skle prošlo šetrnou pasterizací, tím se zvýšila trvanlivost piva. Chuť, barva i typický nefiltrovaný zákal však zůstal.

  Otevírací doba

  Pátek - Sobota - Neděle, od  10:00 do 18:00

  Jsme zodpovědní občané a dodržujeme platná nařízení vlády, proto kvůli koronavirové epidemii bude možný vstup do areálu pouze omezenému počtu návštěvníků. Každý je povinen dodržovat platná nařízení a respektovat pokyny prodávajícího. Více informací o opatřeních je k dispozici v areálu.